Sectiuni

Adrese utile

Ministerul Educației Cercetării:

http://edu.ro

Inspectoratul Școlar Ialomița:

http://isjialomita.ro

Simulări gratuite de fizică, chimie, biologie, științele:

http://phet.colorado.edu/ro/

            

 

Rezultate concursuri și olimpiade școlare

Elevii Liceului Tehnologic "Iordache Zossima" Armăşeşti au obţinut de-a lungul anilor performanţe la Olimpiadele Școlare, Olimpiadele Interdisciplinare şi concursurile de meserii.

Nr.crt.

Numele
revistei

Anul școlar

Profesor
redactor
revistă

Premiul/ Menţiunea

1

Aripi peste
Bărăgan

2013/2014

Stan
Niculina

Premiul III

înapoi^

PRIMAR:
Concursuri şcolare:
    • Concurs Naţional Comper-Mate2000 şi Comper-Comunicare/cls. a II a :Premiul I-5 elevi, Premiul II -1 elev, Premiul III -1 elev-prof. Diaconu Elena
    • Concurs Naţional ,,Fii inteligent la matematică": Premiul I-3 elevi, 1 Menţiune.
    • Concurs Naţional"Mai-luna florilor"-cls. a II a, prof. Diaconu Elena
    • Festivalul-Concurs"Fii fericit, copile!"- cls. a II a -2 Premii I-Secţiunea desene-prof.coordonator Diaconu Elena
    • Festivalul –Concurs"Cântecul şi dansul intercultural"-Dans modern-cls. a II a:Premiul I,prof.coord Diaconu Elena
    cls. a IV a Premiul al II lea,prof.coord Drăghici Niculina

Nr.crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Anul

Disciplina

Profesor

Premiul/
Menţiunea

1

Dinca Stefania Florentina

XII V

2014

Tehnician veterinar

Mihalache Gheorghe

premiul I/jud.

2

Nae Cristian Gheorghe

XII V

2014

Tehnician veterinar

Mihalache Gheorghe

premiul I/jud.

3

Dinca Stefania Florentina

XI V

2013

Tehnician veterinar

Mihalache Gheorghe

Menţiune/naț.

4

Nedelcu Georgiana

VI

2013

Concursul judetean „Impuls perpetuum”

Stan Niculina

premiul III

5

•Panait Denisa Stefania
•Pană Florina

VI/VII

2013

Concursul judetean interdisciplinar de romana-fizica ” Doi pentru creativitate si gandire stiintifica”

Stan Niculina
Stoica Mariana

premiul I-îi

6

•Pană Bogdan
•Sultana Mirela

VI/VII

2013

Concursul judetean interdisciplinar de romana-fizica ” Doi pentru creativitate si gandire stiintifica”

Stan Niculina
Stoica Mariana

premiul II

7

•Nedelcu Georgiana
•Bănică Gabriela

VI/VII

2013

Concursul judetean interdisciplinar de romana-fizica ” Doi pentru creativitate si gandire stiintifica”

Stan Niculina
Stoica Mariana

premiul III

8

Dinca Stefania Florentina

XI V

2013

Tehnician veterinar

Mihalache Gheorghe

premiul I/jud.



înapoi^

Nr.crt.

Numele revistei

Anul școlar

Profesor redactor revistă

Premiul/ Menţiunea

1

Aripi peste Bărăgan

2008/2009

Stan Niculina

Premiul I-îi

2

Aripi peste Bărăgan

2007/2008

Stan Niculina
Brăileanu Mariana

Mențiune

3

Chimia și Viața

2007/2008

Stan Niculina

Premiul I-îi

4

Chimia și Viața

2006/2007

Stan Niculina

Premiul I-îi

5

Chimia și Viața

2005/2006

Stan Niculina

Premiul I-îi

6

Chimia și Viața

2004/2005

Stan Niculina

Premiul I-îi

7

Chimia și Viața

2003/2004

Stan Niculina

Premiul al II-lea

8

Chimia și Viața

2002/2003

Stan Niculina

Premiul I-îi

înapoi^

Nr.crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Anul

Disciplina

Profesor

Premiul/
Menţiunea

1

Nan Anton

XIII A

2010

agricultura

Popescu Magdalena

premiul I-îi

2

Macovei Ana-Maria

XIII

2010

veterinară

Mandache Maura
Mihalache Gheorghe

mențiune

3

Nan Anton

XII A

2009

agricultura

Popescu Magdalena

premiul I-îi

4

Macovei Ana-Maria

XII

2009

veterinară

Mandache Maura/ Mihalache Gheorghe

premiul I-îi

5

Beşliu Florina

XI D

2008

servicii

Tănase Georgeta Viorica

mentiune

6

Nan Anton

XI A

2008

agricultura

Popescu Magdalena

mențiune

7

Călinescu Claudia

XI S

2006

chimie
Concursul National
CHIMEXPERT

Stan
Niculina

mențiune
specială

8

Dinu Marina

XI S

2006

chimie
Concursul National
CHIMEXPERT

Stan
Niculina

mențiune
specială

înapoi^

Nr.crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Anul

Disciplina

Profesor

Premiul / Menţiunea

1

Iancu Marina

XI S

2005

Concursul National
Proiecte de MEDIU
Muncel - Iasi

Tănase Georgeta Viorica
Stan Niculina

premiul al II-lea

2

Trandafir Melania

XI S

2005

Concursul National
Proiecte de MEDIU
Muncel - Iasi

Tănase Georgeta Viorica
Stan Niculina

premiul al II-lea

3

Badea Ştefan

XII V

2004

veterinară

Mandache Maura

menţiune

înapoi^

Nr.crt.

Numele şi prenumele

Clasa

Anul

Disciplina

Profesor

Premiul / Menţiunea

1

Badea Ștefan

XI V

2004

Veterinară

Mandache Maura

premiul al III-lea

2

Dinu Alexandru

XII V

2004

Veterinară

Mandache Maura

premiul al III-lea

3

Guță Mariana

XII A

2004

Agronomie

Popescu Magdalena

mențiune

4

Cracu George

XII V

2003

Horticultură

Mandache Maura

mențiune

5

Guță Mariana

XI A

2003

Agronomie

Popescu Magdalena

mențiune

6

Dinu Alexandru

XI V

2003

Veterinară

Mandache Maura

premiul al III-lea

7

Manea Daniela

XII A

2002

Cultura plantelor

Popescu Magdalena

mențiune

8

Cracu George

XI V

2002

Cresterea animalelor

Mandache Maura

mențiune

8

Stefan Dorina

XII H

2001

Cultura plantelor

Popescu Magdalena

mențiune

9

Manea Daniela

XI A

2001

Cultura plantelor

Popescu Magdalena

mențiune

10

Manea Daniela

X A

2000

Agronomie

Popescu Magdalena

mențiune

11

Stefan Dorina

XI H

2000

Horticultură

Feraru Dochina

mențiune

12

Radu Aura

1998

Agronomie

Popescu Magdalena

mențiune

13

Ionita Gabriela

1997

Topografie

Bordei Marius

mențiune

14

Iancu Ani Roxana

1997

Agronomie

Popescu Magdalena

premiul I-îi

15

Hau Constantin

1996

Horticultură

Feraru Dochina

premiul al II-lea

16

Cerempei Oxana

1996

Contabilitate

Tănase Georgeta Viorica

mențiune

17

Dorobantu Manuela

1995

Horticultură

Feraru Dochina

mențiune

18

Neacșa Ionel

1994

Contabilitate

Tănase Georgeta Viorica

mențiune

19

Stan Georgeta

1993

Horticultură

Feraru Dochina

menţiune

20

Petcu Nicusor

1993

Agronomie

Popescu Magdalena

menţiune